מתכת נוזלית ננו הדפסה להגדיר מהפכה האלקטרוניקה

- Mar 17, 2017-

AB.png טכניקה חדשה באמצעות מתכות נוזלי כדי ליצור מעגלים משולבים כי הם רק אטומים עבה יכול להוביל ההתקדמות הגדולה הבאה האלקטרוניקה.


התהליך פותח את הדרך לייצור ופלים גדולים סביב 1.5 ננומטר לעומק (גיליון נייר, לעומת זאת, הוא 100,000nm עבה).


טכניקות אחרות הוכיחו בלתי מהימנות מבחינת איכות, קשה להגביר ולפעול רק בטמפרטורות גבוהות מאוד - 550 מעלות או יותר.


פרופסור נכבד קורוש קלנטאר-זאדה, מבית הספר להנדסה של רמיט, הוביל את הפרויקט, שכלל גם עמיתים מרמיט וחוקרים של CSIRO , אוניברסיטת מונאש, אוניברסיטת צפון קרוליינה ואוניברסיטת קליפורניה . הוא אמר כי תעשיית האלקטרוניקה פגעה במחסום. "הטכנולוגיה הבסיסית של מנועי רכב לא התקדמה מאז 1920 ועכשיו זה קורה לאלקטרוניקה.טלפונים ניידים ומחשבים אינם חזקים יותר מאשר לפני חמש שנים.זה למה זה טכניקה חדשה 2 ד הדפסה כל כך חשוב - יצירת שכבות רבות של שבבים אלקטרוניים דקים מאוד על אותו משטח מגדיל באופן דרמטי את כוח העיבוד ומפחית עלויות, זה יאפשר את המהפכה הבאה בתחום האלקטרוניקה ".


בנימין קארי, חוקר עם RMIT ו CSIRO , אמר יצירת ופלים אלקטרוניים רק אטומים עבה יכול להתגבר על המגבלות של ייצור השבבים הנוכחי. זה יכול גם לייצר חומרים שהיו bendable מאוד, סלילת הדרך האלקטרוניקה גמישה. "עם זאת, אף אחד הטכנולוגיות הנוכחיות אינם מסוגלים ליצור משטחים הומוגניים של מוליכים למחצה אטומית רזה על פני שטח גדול כי הם שימושיים עבור ייצור בקנה מידה תעשייתי של שבבים הפתרון שלנו הוא להשתמש בגליום מתכות אינדיום, אשר נקודת התכה נמוכה מתכות אלה מייצרות שכבה דקה של תחמוצת אטומית על פני השטח, אשר מגינה עליהן באופן טבעי, זהו תחמוצת דקה שבה אנו משתמשים בשיטת הייצור שלנו.על ידי גלגול המתכת הנוזלית, ניתן להעביר את שכבת החמצן אל פרוסות אלקטרוניות, אשר לאחר מכן גופרית.את פני השטח של רקיק ניתן לטפל מראש כדי ליצור טרנזיסטורים בודדים.יש לנו להשתמש בשיטה זו הרומן ליצור טרנזיסטורים וגלאי צילום של רווח גבוה מאוד אמינות ייצור גבוהה מאוד בקנה מידה גדול.


נייר המתאר את הטכניקה החדשה, "פרוסות רקמה דו מימדי סמיקונדקטורס מ מודפס אוקסיד עור של מתכות נוזלי", פורסמה בכתב העת Nature Communications.

זוג:מודפסים אלקטרוניקה הבא:דיו מוליך ב -2017: הדברים הגדולים הבאים