סינתזה של חלקיקי כסף. הפחתת הפחתה

- May 20, 2017-

כסף NPs יכול להיות מסונתז באמצעות מגוון רחב של photoinduced או שיטות הפחתת photocatalytic. סינתזה פוטוכימית היא תהליך נקי בעל רזולוציה מרחבית גבוהה, נוחות שימוש, ורבגוניות רבה. יתר על כן, סינתזה פוטוכימית מאפשר אחד לפברק את NPs במדיומים שונים, כולל תאים, תחליב, סרטים פולימריים, micelles פעילי שטח, כוסות, וכו 'חלקיקים ננו בגודל כסף עם גודל ממוצע של 8 ננומטר הוכנו על ידי הפחתת photoinduced באמצעות פולי (סטירן sulfonate ) / פולי (allylamine hydrochloride) כמוסות polyelectrolyte כמו microreactors ( 44 ). יתר על כן, הוכח כי שיטה photoinduced יכול לשמש להמרת nanospheres כסף לתוך nanocrystals כסף משולש (nanoprisms) עם אורך הקצה הרצוי בטווח 30-120 ננומטר ( 45 ). תהליך הצמיחה החלקיקים נשלט באמצעות תאורה כפולה קרן של NPs. ציטראט ופולי (סטירן סולפונט) שימשו כסוכנים מייצבים. במחקר אחר, NPs כסף הוכנו באמצעות הפחתה מהירה מאוד של Ag + על ידי רדיקלים α-aminoalkyl שנוצרו בהפשטת מימן לעבר אמין aliphatic על ידי המדינה שלישיה נרגש של 2 תחליף סדרה thioxanthone (TX-O-CH 2- COO - ו TX-S-CH 2- COO - ). תשואה קוונטית של תגובה מוקדמת זו כוונה על ידי השפעה תחליפית על thioxanthones, והוביל שליטה קינטית של המרה של יון כסף (Ag + ) כדי מתכת כסף (Ag 0 ) ( 46 ).

צילום ישיר של תהליך הפחתת AgNO 3 בנוכחות ציטרט נתרן (NaCit) בוצע עם מקורות אור שונים (UV, לבן, כחול, ציאן, ירוק וכתום) בטמפרטורת החדר. סאטו-ברו ועמיתיו לעבודה ( 47 ) הראו כי תהליך שינוי אור זה יוצר קולואיד עם תכונות אופטיות ייחודיות אשר יכול להיות קשור לגודל הצורה של החלקיקים. יתר על כן, Ghosh ועמיתיו ( 48 ) דיווחו פשוטה לשחזור UV צילום ההפעלה שיטה להכנת NPs כסף יציבה ב מימית Triton X-100 (TX-100). TX-100 מולקולות לפעול כמו סוכן הפחתת גם מייצב NPs באמצעות תבנית / פעולה capping.

יתר על כן, פתרון פעילי שטח מסייע בביצוע תהליך של צמיחה NPs בדרך דיפוזיה נשלט על ידי הפחתת דיפוזיה או העברת המונית שיתוף יעיל של המערכת. זה גם עוזר לשפר את גודל NPs הפצות על ידי הגדלת מתח פני השטח בממשק ממס NPS. Huang ועמיתים לעבודה ( 49 ) דיווחו על סינתזה של NPs כסף בפתרון מימי אלקליני של AgNO 3 / carboxymethylated chitosan (CMCTS) באמצעות קרינה אור UV. CMCTS, נגזרת chitosan מסיס במים, biocompatible, שימש בעת ובעונה אחת כסוכן צמצום עבור קטיון כסף סוכן מייצב עבור NPs כסף. טווח קוטר של NPs כסף המיוצר היה 2-8 ננומטר, והם יכולים להיות מפוזרים ביציבות הפתרון CMCTS אלקליין במשך יותר מ -6 חודשים.


זוג:סינתזה של חלקיקי כסף שיטה אלקטרו-כימית אלקטרו-כימית הבא:סינתזה של חלקיקים כסף photovuctionuction יזם