תכונות אורגניות מורכבות ושימושים

- Sep 01, 2017-

הרוב המכריע של החומר האורגני ניתן לסווג תחמוצות, חומצות, אלקליות ומלחים. אורגניזמים בחומר האורגני בעיקר מים וכמה יונים אנאורגניים, כגון Na +, K +, Ca2 +, Mg2 +, Cl-, SO42-, וכן הלאה. גוף האדם מכיל כמעט כל מיני אלמנטים בטבע, בהם פחמן, מימן, חמצן וחנקן הם בעיקר בצורה של תרכובות אורגניות, והשאר מכונים ביחד כמו אורגני (מינרלים או אפר) .לכן, החומר האורגני הוא בעיקר המורכב מ: מים ומלחים אנאורגניים, אשר ניתן לסווג כמו מים: בשילוב עם מים ומים חינם, בשילוב עם מים הוא מרכיב חשוב של מבנה התא, מים חופשיים הוא ממס טוב, חומרים תחבורה, מעורב בתגובות כימיות. מלחי אנאורגני ניתן לחלק: יונים ותרכובות, יונים הם כדי לשמור על פעילות חיי התא הרגיל, המתחם הוא מרכיב חשוב של תרכובות תאיים.

תַחמוֹצֶת

מורכב משני אלמנטים, אחד מהם הוא אלמנט החמצן של המתחם. החומר שמגיב עם חמצן נקרא תחמוצת. על פי תכונות כימיות שונות, תחמוצות ניתן לחלק לשני סוגים של תחמוצות חומציות תחמוצות אלקליין. תחמוצת חומצית: תחמוצת הפועלת כמלח עם מים או כבסיס. כגון טוקסיד גופרית, זרחן זרחן, דו תחמוצת הפחמן וכדומה, ורוב תחמוצות הלא מתכתיים הן תחמוצות חומציות.

תחמוצת אלקליין: יכול להגיב עם חומצה לייצר מלח ומים תחמוצות, ואת המוצר יכול רק מלח ומים, לא יכול להיות כל חומרים אחרים. תחמוצות אלקליין כוללות תחמוצות בעלות עוצמה נמוכה של תחמוצות מתכת פעיל ומתכות אחרות כגון CaO, BaO ו- CrO, MnO.

חומצה אנאורגנית

מחלקה של תרכובות שיכולים ליינן H בפתרונות מימיים. חומצה הידרוכלורית, חומצה גופרתית, יינון חומצה חנקתית בתמיסה מימית, החומצה האוניית הנוצרת (חומצה), אם כי שונה, אך הקטיון המתקבל (H) זהה, ולכן יש להם מקום נפוץ בטבע, למשל, עם חמוץ; מתכת רבים; יכול לעשות נייר לקמוס כחול אדום וכן הלאה. במובן הצר, יונים קטיון של תמיסת מימית הם כל תרכובות יון מימן (כגון חומצה גופרתית). רוב החומרים הללו מסיסים במים, חלק קטן, כגון: חומצה סילית, מסיס במים. תמיסה מימית חומצית היא בדרך כלל מוליך, חלק של חומצה בצורה של מולקולות במים, לא מוליך; חלק דיסוציאציה חומצה במים כמו יונים חיוביים ושליליים, יכול להיות מוליך.

תכונות: לבן או עם גושים אפורים או גרגירים. רגיש ללחות. קל לספוג פחמן דו חמצני ולחות מהאוויר. מסיס במים לתוך סידן הידרוקסיד לייצר הרבה חום, מסיס חומצות, גליצרול פתרון סוכרוז, כמעט מסיס באתנול. צפיפות יחסית של 3.32 ~ 3.35. נקודת התכה 2572 ° C. נקודת רתיחה 2850 ℃. מקדם השבירה של 1.838. מְאַכֵּל.

שימושים: 1. ניתן להשתמש מילוי, כגון: משמש אפוקסי מילוי דבק; 2. משמש ריאגנטים אנליטיים, ניתוח גז כמו סופג פחמן דו חמצני, ריאגנטים אנליטי ספקטרלי, ריאגנטים טוהר גבוהה לייצור מוליכים למחצה של ההרחבה, תהליך התפשטות, ייבוש אמוניה מעבדה אלכוהול אל מחוץ למים וכן הלאה. 3. משמש כחומרי גלם, יכול לייצר סידן קרביד, אפר סודה, אבקה הלבנה, משמש גם עבור העור, טיהור מים, סידן הידרוקסיד ומגוון של תרכובות סידן; 4. ניתן להשתמש בחומרי בנייה, שטף מתכות, מלט מהיר -6, יכול לשמש גם עבור חומרים עקשן, desiccant; 7. ניתן לגבש מכונות חקלאיות דבק ו אפוקסי מתחת למים (2) יכול לשמש שמן decolorizer שמן, נושאת סמים, מרכך הקרקע סידן דשנים; דבק, וגם משמש תגובה מראש עם המגיבים שרף 2402; 8. לטיפול בשפכים חומציים ובטיפול בבוצה; 9. יכול לשמש גם בתור דוד כדי להשבית את סוכן מגן, השימוש קיבולת לחות סיד, כך אדי מים הדוד 10, ניתן להגיב עם מים כדי להכין סידן הידרוקסיד, משוואת התגובה: CaO + H2O = Ca ( OH), התגובה של פני השטח של המערכת יכול להיות יבש, כדי למנוע קורוזיה, מתאים ללחץ נמוך, לחץ בינוני, תוף קיבולת קטנה הדוד הגנה לטווח ארוך; 2, השייכים לתגובה.


זוג:ננו-חלקיק כסף תכונות הבא:תרכובת אי-אורגנית התפקיד