ננו-חוט "הדפוס" הפוך לזמין המבוסס על נייר להדפסה אלקטרוניקה

- Jan 06, 2017-

על ידי השעיית חלקיקי מתכת זעירים נוזלים, מדענים מאוניברסיטת דיוק הם מארגנים מדפסת הזרקת דיו מוליך "דיו" כדי להדפיס את מעגל זולה, להתאמה אישית תבניות על כל השטח.

אלקטרוניקה המודפס, מהם נמצאים כבר בשימוש בקנה מידה רחב במכשירים כגון הזיהוי בתדר רדיו למניעת גניבה (RFID) תגים אתה עלול למצוא בחלקו האחורי של סרטים חדשים, כרגע יש לי אחת החיסרון העיקרי: עבור המעגלים לעבודה, הם קודם צריך להיות מחומם כדי להמיס כל חלקיקים יחד לתוך חוט מוליך בודד, ואי אפשר להדפיס מעגלים על פלסטיק זול או נייר.

מחקר חדש על ידי החוקרים דיוק מראה כי מגרסאות בצורת חלקיקים בדיו יכול פשוט לבטל את הצורך חום.

על ידי השוואת את המוליכות של סרטים מצורות שונות של nanostructures כסף, החוקרים מצאו כי האלקטרונים zip דרך סרטים העשויים כסף nanowires הרבה יותר קל מאשר בסרטים שנעשו מצורות אחרות, כמו nanospheres או microflakes. למעשה, אלקטרונים זרמו בקלות דרך הסרטים ננו-חוט הם יכולים לתפקד בתוך מעגלים מודפסים ללא צורך להמיס אותם כולם ביחד.

"Nanowires היה פי 4,000 מוליכות גבוהה יותר מאשר יותר נפוץ סילבר חלקיקים שלא תמצאו באנטנות מודפסות עבור תגי RFID," אמר בנימין ויילי, פרופסור לכימיה באוניברסיטת דיוק. "אז אם אתה משתמש nanowires, ואז אין צורך לחמם את המעגלים המודפסים עד כה בטמפרטורה גבוהה ולהשתמש פלסטיק או נייר זול יותר."

"אין שום דבר אחר שאני יכול לחשוב על מלבד אלה nanowires כסף יכול רק להדפיס וזה פשוט מוליך, ללא כל עיבוד שלאחר," נוספת ויילי.

סוגים אלה של מודפסים אלקטרוניקה יכול יש יישומים הרבה מעבר אריזה חכמה; חוקרים לדמיין בטכנולוגיה כדי להפוך תאים סולריים, מודפסים מציג, נוריות, מסכי מגע, מגברים, סוללות, אפילו מושתלת ביו-בהתקנים אלקטרוניים. התוצאות הופיעו 16 דצמבר מקוון ב- ACS אפלייד מטריאלס וממשקים.

כסף הפך אליו חומר להכנת מודפסים אלקטרוניקה, ווילי אמר, ו מספר מחקרים לאחרונה הופיעו מדידת המוליכות של סרטים עם צורות שונות של nanostructures כסף. עם זאת, ניסויים וריאציות הופכים את ההשוואה הישירה בין הצורות קשה ולאחר כמה דוחות קישרו את מוליכות הסרטים את המסה הכוללת של כסף בשימוש, גורם חשוב בעת עבודה עם חומר יקר.

"רצינו לחסל את כל חומרים נוספים מן דיו פשוט הביתה על כמות כסף הסרטים ואת הקשר בין nanostructures כמקור היחיד של השתנות," אמר איאן סטיוארט, סטודנט לתואר שני האחרונים של ויילי מעבדה, המחבר הראשון על הנייר ACS.

סטיוארט נהגה לבשל nanostructures כסף עם צורות שונות, כולל חלקיקים, microflakes nanowires קצרות וארוכות, מתכונים מוכרות, מעורבבים אלה nanostructures עם מים מזוקקים לעשות פשוט "דיו". לאחר מכן המציא דרך קלה ומהירה כדי להפוך סרטים רזה באמצעות ציוד כמעט בכל מעבדה - שקופיות זכוכית, סרט הדבקה דו-צדדי.

"אנחנו נהגה לגזור בארות מקלטת דו-צידית ניקוב חורים תקוע אלה על שקופיות זכוכית, סטיוארט אמר. על-ידי הוספת נפח מדויק של דיו לתוך כל קלטת "טוב" ולאחר מכן חימום הבארות--או טמפרטורה נמוכה יחסית כדי פשוט להתאדות המים או שהטמפרטורות להתחיל התכה המבנים ביחד..., הוא יצר מגוון רחב של סרטים כדי לבדוק.

הקבוצה אומרים שהם לא הופתעו שיש הסרטים ננו-חוט ארוך את מוליכות גבוהה. אלקטרונים בדרך כלל זורמת בקלות דרך nanostructures בודדים אך נתקע כאשר הם חייבים לקפוץ ממבנה אחד למשנהו, ויילי הסביר, nanowires ארוך לצמצם במידה ניכרת את מספר הפעמים שהאלקטרונים צריך לעשות זה "לקפוץ".

אבל הם היו מופתעים עד כמה קיצוני השינוי היה. "Resistivity של הסרטים ננו-חוט כסף ארוך הוא במספר סדרי גודל נמוך יותר סילבר חלקיקים ולא רק 10 פעמים יותר מאשר כסף טהור," אמר סטיוארט.הקבוצה היא להתנסות עכשיו עם שימוש בתרסיס מטוסי להדפסת כסף ננו-חוט של צבעי מעגלים שמיש. ויילי אומר שהם גם רוצים לחקור מצופה כסף nanowires נחושת, אשר באופן משמעותי זול לייצר יותר nanowires כסף טהור, יתן את אותו אפקט.

מחקר זה נתמך על ידי מימון של הקרן הלאומית למדע (מרכזים לגיל הרך-1344745 ו- DMR-1253534), מלגת GAANN דרך הפקולטה לכימיה דיוק.


זוג:Nanowires כסף ו גראפן כוחות עבור תצוגות מסך מגע הבא:מדענים ליצור לייזר זעירים באמצעות סילבר חלקיקים