צבעי היברידית חדשה היתר אלקטרוניקה מודפסים, גמיש ללא סינטור

- Jan 20, 2017-

מעגלים אלקטרוניים היישר עט.
האשראי: התמונה באדיבות INM - לייבניץ-Institut לדנציג Neue Materialien gGmbH

מדענים מחקר INM יש לשלב את היתרונות של חומרים אורגניים ואנאורגניים אלקטרונית בסוג חדש של דיו היברידית. דבר זה מאפשר מעגלים אלקטרוניים יוחל על נייר ישירות מעט, לדוגמה.

האלקטרוניקה של העתיד יודפס. מעגלים גמישים ניתן להפיק בזול בנייר כסף או נייר באמצעות תהליכי ההדפסה ולאפשר עיצובים עתידני עם דיודות מעוקל או רכיבי קלט. פעולה זו דורשת חומרים אלקטרוניים להדפסה ניתן להדפיס ולשמור על רמה גבוהה של מוליכות במהלך השימוש למרות המשטחים הקעורים שלהם. כמה ניסו חומרים שנבדקו כוללים פולימרים אורגניים, מוליך, חלקיקים עשויים תחמוצות מוליך (TCOs). מדענים מחקר INM - לייבניץ-המכון לחקר חומרים חדשים עכשיו שילבו את היתרונות של חומרים אורגניים ואנאורגניים אלקטרונית בסוג חדש של דיו היברידית. דבר זה מאפשר מעגלים אלקטרוניים יוחל על נייר ישירות מעט, לדוגמה.

המפתחים הממחיש את התוצאות שלהם ואת האפשרויות שהם מציעים ב עמוד B46 באולם 2-זה yearand #39; s האנובר כחלק הסחר המובילים להציג מחקר andamp; טכנולוגיה אשר מתקיים מ-25 ל-29 באפריל.

ליצירת צבעי היברידית שלהם, המדענים מחקר מצופה חלקיקי ממתכות עם פולימרים אורגניים, מוליך והחזיקה אותם ב תערובות של מים ואלכוהול. תרחיפים אלה יכול להיות מיושם ישירות על נייר או בנייר כסף באמצעות עט ויבש הם ללא עיבוד נוסף כדי טופס מעגלים חשמליים.

andquot; פולימרים מוליך חשמלי נמצאים בשימוש, OLEDs, לדוגמה, אשר יכול להיות מיוצר גם על מצעים גמישה, andquot; מסביר טוביאס קראוס, ראש קבוצת המחקר צפיפות-INM. andquot; השילוב של מתכת, ננו חלקיקים שאנו מציגים כאן משלב גמישות מכני עם החוסן של מתכת ומגביר את conductivity.andquot חשמל;

המפתחים לשלב של פולימרים אורגניים עם חלקיקי זהב או כסף. תרכובות אורגניות יש שלוש פונקציות: andquot; מצד אחד, תרכובות לשמש ליגנדים, המבטיח כי חלקיקים נשארים תלויים נוזל התערובת; יש הצטברות של חלקיקים תהיה השפעה שלילית על תהליך ההדפסה. בו זמנית, ליגנדים אורגני להבטיח כי חלקיקים יש סידור טוב בעת ייבוש. בסופו של דבר, תרכובות אורגניות לשמש ´hinges´: אם החומר הוא התכופף, והם שומרים על מוליכות חשמלית. בשכבה של חלקיקי מתכת בלי נדן הפולימר מוליכות חשמלית במהירות יאבד כאשר החומר כפופה, andquot; המדען גשמי קראוס ממשיכה. בשל השילוב של שני חומרים, כאשר כפופות, מוליכות חשמלית גדול הכל הכל בשכבה כי הוא עשה גרידא של פולימר מוליך או שכבה גרידא של חלקיקי מתכת.

andquot; חלקיקי מתכת עם ליגנדים כבר מודפסים אלקטרוניקה טופס היום, andquot; מסביר הכימאי הפיזי קראוס, מוסיף כי הפגזים היה בעיקר יוסרו על ידי תהליך מתיכות כי, בעוד מצד אחד הם שולטים הסידור של חלקיקים, מצד שני, הם לא מוליך. הוא הוסיף כי זה היה קשה במקרה של חומרים מנשא רגישים לטמפרטורה כגון נייר או פולימר סרטים מאז אלה ייפגעו במהלך תהליך מתיכות. קראוס מסכם את התוצאות של המחקר שלו ואומר, andquot; שלנו דיו היברידית חדשה מסודרים מוליכי חשמל ברגע שהם התייבשו כמו גם להיות גמישים במיוחד מכנית והן לא דורשות sintering.andquot;


זוג:צבעי מוליך ב-2017: הבאה הדברים הגדולים הבא:חוקרים ב- MIT לפתח תהליך ההדפסה עבור תוויות אלקטרונית