אינטראקציה כימית ננו-חלקיק כסף

- Oct 25, 2017-

כסף מטאלי משמש בחיי היומיום שלנו באותה מידה כמו טיפולים רפואיים שונים, ננו-חלקיק כסף כתוצאה ננוטכנולוגיה פריצות דרך, סילבר חלקיקים (להלן שנקרא AGNPS) השיגו יתרונות גדולים יותר. אבל הצמיחה של AGNPS יישומים בתחומים שונים, מה שכמובן מוביל לסיכון פוטנציאלי מוגבר של חלקיקים, גורם דאגה איכות הסביבה, בטיחות ובריאות האדם. כסף Nanoparticle ב האחרונות שנים, החוקרים העריכו הרעילות של AGNPS, ביקשו לחקור מנגנונים תאית ומולקולרית הרעילות שלהם.

ננו-חומרים להזין מערכת ביולוגית, עם תאים, organelles ו מקרומולקולות (כגון חלבונים, חומצות גרעין, שומנים, פחמימות) כדי ליצור סדרה של חלקיקים-מולקולות ממשק. אינטראקציה פיזית-כימי דינמי, קינטיקה, חום להעביר ב משפיעים זה אזור פנים תהליכים מסוימים, כגון היווצרות של חלבון כתרים, קשר תא, חלקיקי ממברנה-אנקפסולציה, ספיגת ננו-חלקיק כסף תא, biocatalysis, כל אלה קובעות את הביו סיכון ביולוגי של ננו-חומרים.

Agnps פעם אחת בגוף האדם, חלקם עשויים להישאר ברקמות היעד המקורי, אבל בעיקרון הם יועבר דרך מחזור הדם או מערכת הלימפה, ננו-חלקיק כסף מופץ לאיברים המטרה המשנית של הגוף, גורמת איברים ספציפיים או מערכות להגיב. בחולדות, המוח, הכבד, הטחול, הכליות, ואת testis הם האיברים העיקריים המטרה המשנית של כל הגוף, ללא קשר אם דרך הפה, זריקות תוך ורידי או בקרום הבטן ננו-חלקיק כסף ניתנת Agnps. תבנית זו של איברים הפצה מרמז כי רעילות פוטנציאלית של AGNPS יכול לגרום neurotoxicity, רעילות המערכת החיסונית, nephrotoxicity וויוו הרבייה רעילות.

תגובות ציטוטוקסיות, כגון חמצן תגובתי, נזק לדנ א, שינויים פעילות אנזים תאיים, ואת אפופטוזיס נמק, קושרו עם רעילות בכבד נגרמת על ידי Agnps ויוו. בעיקרון, כאשר התאים הם עומדים בפני התנאים שלילי, ננו-חלקיק כסף מספר תהליכי מצב יציב יחל לקיים את ההישרדות של התא, שאחת מהן היא autophagy. כסף Autophagy ננו-חלקיק יכול לשמש תהליך ההגנה תא קריטי כדי לנטרל רעילות AGNPS, אבל זה לא לשמור על פעילות autophagy, עם אנרגיה מופחתת, ולקדם ייתכן אפופטוזיס ונזק כבד העוקבות.

גדל ראיות כי התרגום של שינויים פוסט, ננו-חלקיק כסף במיוחד זרחון, acetylation אוביקוויטין, קובע את פעילות ו/או צבירה של חלבונים לבצע autophagy והגדר autophagy פיתוח. ננו-חלקיק כסף עליית מתח התא יכול להוביל לקריסה של המערכת שונה, או השינוי ספציפי זה אינו מתרחש בתנאים פיזיולוגיים.

אוביקוויטין כבר נחשב כמפתח כדי לקבוע את גורלו של חלבונים, אשר הינה תהליך משפיל החלבון על ידי פרוטאז. לאחרונה, כסף Nanoparticle שם גדל ראיות כי הרשת אוביקוויטין תרכיב קובע את מידת הבררנות של autophagy.


זוג:כסף חנקתי תכונות פיסיקליות וכימיות הבא:תיאור תרכובת אי-אורגנית