ננו-חלקיק כסף, שליטה ההתנגדות לשתול המחלה

- Oct 10, 2017-

למרות חלקיקים נשמע כמו תגליות, כסף Nanoparticle מבנה קטן זה למעשה שימש במשך מאות שנים. גביע Lecorgus המפורסם (Lycurguscup), המיוצר על ידי אומנים רומאי בן המאה הרביעית, מצויד עם זכוכית בצבע שני, נספגו חלקיקי זהב וכסף על פני השטח של הגביע, וכאשר האור זורח מן החזית של הגביע, סילבר ננו-חלקיק הוא מציג מראה ירוק, כאשר האור זורח מאחור.

מאז העידן של בעלי מלאכה עתיקים, ננו-חלקיק כסף החוקרים היה מודע עמוקות חלקיקים. להשתמש הפוטנציאל של צינוריות ביולוגיים, חיישנים גז גרמה לאנשים במיוחד מתעניינים בו. ניתן להכין חלקיקים באמצעות שיטות פיזי או כימי, אשר טובים יותר בשיטות כימיות כי אמצעים פיזיים, אינם נוטים להשתמש מזהמים אורגניים. אבל באופן פיזי, קשה לייצר בגודל אחיד, מספר מספיק של צינוריות.

צורה קובייה הוא לא המבנה האנרגיה הנמוכה של חלקיקי ברזל, לא נוכל להסתמך על שיווי משקל תרמודינמיקה לשקול הרכבה עצמית של צינורות אלה. ננו-חלקיק כסף במקום, מדענים Olst, בהדרכתו של פרופסור מוח'לס Sowwan, פיתחו שיטה חדשה הנקראת דיסקות מבוקרת sputtering הטכנולוגיה התעבות גז אינרטי כדי להפיק ברזל צינורות. ראשית, כסף Nanoparticle ארגון מחומם כדי להפוך פלזמה מיוננת, מגנט ממוקמת מאחורי המטרה של החומר הרצוי כדי לשלוט בצורה של הפלזמה ולהבטיח יון ארגון מטרות היעד, ומכאן השם "קרוב". ברזל הסופי האטום הוא בהיסוס את המטרה, התנגשות עם האטום ארגון ויוצרים חלקיקים. על ידי שליטה השדה המגנטי, כסף Nanoparticle הפלזמה נשלטת בצורה מדויקת כדי להשיג את המטרה של ייצור צינורות אפילו.

סילבר חלקיקים בקוטר של 5 ~ 100 ננו, כ 1 לאלף של שיער אדם. ברגע חלקיקים הם ריססו על צמחים, הם להגן על הצמחים מפני פלישות פטרייתי. חלקיקים להציג גם במגוון דרכים כדי לעכב את הצמיחה של פטריות, למזער את הסיכוי למחלה לייצר התנגדות. סילבר Nanoparticle בתור תוצאה, הם יכולים לשמש עבור שליטה יעילה יותר של פתוגנים צמח עמיד.

סילבר חלקיקים הם נחקר בתעשיות שונות, ננו-חלקיק כסף כולל תכשירים רפואיים, אבחון, קוסמטיקה, עיבוד מזון. הם שימשו בהצלחה בתוך הפצע תחבושות, אריזות מזון ומוצרים לצרכנים כגון טקסטיל והנעלה כדי למנוע חיידקים בהפקת ריחות.


זוג:תיאור תרכובת אי-אורגנית הבא:כסף חנקתי יכול להגיב עם אלקלי