כסף מנגנון ננו-חלקיקי ציטוטוקסי

- Oct 13, 2017 -

"ננו כסף" הוא קצר עבור "חלקיקי כסף", או "חלקיקי כסף", או "חלקיקי כסף", או "חלקיקי כסף", או "כסף חלקיקים". כסף גדול של משטח החומר יש תכונות bacteriostatic כבר ידוע, המנגנון שלו הוא כסף אטומים יכול להיות נוכח על פני השטח של הסביבה החומר, חמצון איטי וחמצן שחרור של יון כסף חינם (Ag +), יונים כסף בשילוב עם קירות חיידקים של גופרית, חסימת שרשרת הנשימה חיידקים, בסופו של דבר להרוג את החיידק הידבקות על פני השטח החומר. עבור חומרים כסף גדולים, תהליך החמצון הוא איטי מאוד, ואת כמות ושיעור שחרור יונים כסף נמוכים מאוד.

"ננו כסף" הוא קצר עבור "חלקיקי כסף", או "חלקיקי כסף", או "חלקיקי כסף", או "חלקיקי כסף", או "כסף חלקיקים". כסף גדול של משטח החומר יש תכונות bacteriostatic כבר ידוע, המנגנון שלו הוא כסף אטומים יכול להיות נוכח על פני השטח של הסביבה החומר, חמצון איטי וחמצן שחרור של יון כסף חינם (Ag), יונים כסף בשילוב עם חיידקים קירות של גופרית, חסימת שרשרת הנשימה חיידקים, בסופו של דבר להרוג את החיידק הידבקות על משטח החומר. עבור חומרים כסף גדולים, תהליך החמצון הוא איטי מאוד, ואת כמות ושיעור שחרור יונים כסף נמוכים מאוד.

כמו חומרים כסף גדולים, משטח nanosilver הוא גם חמצון לשחרר יונים כסף חינם. עם זאת, בגלל חלקיקים של אפקט גודל קטן ואת ההשפעה על פני השטח, עם הירידה בגודל החלקיקים, את פני השטח של חלקיקים חלקיקים אטומי כסף במקום עלייה חדה בשיעור האטום הפנימי, בסופו של דבר להוביל את יון כסף לשחרר שיעור גדל באופן משמעותי ; יחד עם זאת, בשל חלקיקים גדולים שלה לשחרר כסף חלקיקים כסף, ואת גודל החלקיקים קטן יותר וירוסים, יונים כסף על פני השטח של חלקיקי כסף יכול דרך לגרום נזק ישיר לקרום התא לתוך מגוון של תאים, לגרום אפופטוזיס או נמק. בשל המאפיינים לעיל, אפקט העיקור של חלקיקי כסף היה גבוה באופן משמעותי מזה של יונים כסף, אבל, באותו זמן, כסף ננו לתוך התאים לעצור אותם, לגרום ריכוז גבוה המקומי של הפצה יון כסף, לגרום רעילות מובהקת לתאים, רקמות ואיברים ופציעה.

מנגנון הציטוטוקסי של ננו כולל בעיקר את ההיבטים הבאים: (1) אם הוא עצמו או יוני הכסף שלו על פני חלקיקי הכסף יכולים להיות מיושמים על חלבוני הממברנה של קרום התא, מפעילים את נתיבי התמרה האותיים, מעכבים את התפשטות התאים. (2) על ידי ריכוז גבוה של יונים כסף על פני השטח של חלקיק הנגרמת על ידי חמצון של חדירות קרום התא של שינויים בממברנה התא, התוצאות זרימה של יון סידן עומס יתר, לגרום ללחץ חמצוני שינוי קרום המיטוכונדריה; (3) הפצה בתוך הציטופלסמה של ננו כסף להוביל ריכוז חלקי יונים כסף ריכוז, הנגרמת על ידי משחק על תפקוד שרשרת הנשימה המיטוכונדריאלית נפגעת, וכתוצאה מכך ROS, לגרום מתח חמצוני הפרעת סינתזה ATP, לגרום נזק ל- DNA. (4) nanosilver בציטופלסמה גורם למעגל מחזור התא אפופטוזיס. (5) nanosilver יכול לגרום לשינויים מבניים של מגוון רחב של חלבונים על ידי adorbing חלבון מולקולות, כגון עיכוב הפעילות של קריאטין קריאזיס במוח ותאי שריר. (6) עקב שחרור מתמשך של יונים כסף מן הננו כסף בציטופלסמה, הנזק DNA שנגרם על ידי זה לא ניתן לתקן לחלוטין.

מספר גדול של מחקרים אישרו כי, ללא קשר מסלול החשיפה, כסף ננומטרי יכול להוביל לעליות משמעותיות ברמת האלמנטים כסף באיברים ורקמות, והוא יכול לצבור במשך חודשים. ב הכבד והטחול, הצטברות היא הכי הרבה, ואחריו הכליה, ובכך גורם ברור הכבד, רעילות הכליות ו immunotoxicity. שנית, nanosilver יכול להקיף מחיצות ביולוגיות רבות, כולל מוח הדם, דם testis, השליה ואת רירית המעי, שגורם ברורה neurotoxicity המרכזית, רעילות מערכת הרבייה ורעילות גנטית.

לכן, לפני שוקלים את היישום של רכיבים כסף ננומטר מחקר ופיתוח של ציוד רפואי, צריך להבין לחלוטין cytotoxicity של חלקיקי כסף, ואת הצורך של היישום הקליני שלה, בטיחות ויעילות, שוקל לחלוטין את ההשפעה על מוצר בריאות הציבור.


זוג:ננו-חלקיק כסף אינטראקציה הבא:תרכובת אי-אורגנית זהים