ננו-חלקיק כסף Cytotoxicity מנגנון

- Nov 01, 2017-

סילבר חלקיקים מתייחסים לחלקיקים המורכב מאטומים כסף, גודל החלקיקים שלהם בדרך כלל בטווח של 1 ל- 100 ננומטר. המאפיינים אנטימון הנפח של פני השטח גשמי כסף ידועים, המנגנון הוא כי האטומים כסף על פני השטח של החומר יכול להיות לאט תחמוצת על-ידי החמצן בסביבה כדי לשחרר את הכסף החופשי יונים (Ag +), אשר עוברים גלי ה ללס של האיגוד Mercapto חיידקים, חוסם את שרשרת הנשימה של החיידקים, בסופו של דבר להרוג את החיידקים מצורף אל פני השטח של החומר. חומרי תפזורת כסף, תהליך החמצון הוא איטי מאוד, המספר ואת קצב של יוני כסף שוחרר גם הוא נמוך מאוד.

כמו עם החומר בצובר כסף, כסף הננו-פני תחמוצת לשחרר יוני כסף חינם. עם זאת, עקב אפקט גודל קטן משטח ההשפעה של חלקיקים, כמו ירידות גודל החלקיקים, מספר אטומי משטח ננומטר כסף מספר האטומים גדל במהירות, וכתוצאה מכך עלייה משמעותית בשיעור של שחרור יוני כסף; במקביל, עקב מספר רב של חלקיקים שוחרר על פני השטח של יוני כסף, החלקיק גודל הוא קטן יותר מאשר הווירוס, ננו כסף יכול להיות דרך שלו זוג יון כסף פני קרום התא הנגרם על ידי נזק ישיר, במגוון רחב של תאים , גורם אפופטוזיס או נמק. בגלל המאפיינים לעיל, השפעת סילבר חלקיקים אחרים הוא גבוה באופן משמעותי מזה של יוני כסף. אולם, באותו זמן, סילבר חלקיקים להזין את התאים, נשארו בהם, וכתוצאה מכך המקומי ריכוז גבוה של התפלגות יון כסף, גורם ברור רעילות ופגיעה תאים, רקמות ואיברים.

מנגנונים ציטוטוקסיות סילבר חלקיקים כוללים בעיקר את ההיבטים הבאים

(1) כסף ננומטר עצמה והן שלו יוני כסף משטח יכול לפעול על קרום חלבון ממברנה ממברנה, הפעלה של האות התמרה חושית מסלול, עיכוב של התפשטות תאים.

(2) דרך השטח חלקיק של הריכוז הגבוה של יוני כסף על חמצון קרום התא נגרמת על ידי שינויים בחדירות קרום התא, המוביל סידן זרם יתר גורם סטרס חמצוני ושינויים ממברנה מיטוכונדריאלי;

(3) סילבר חלקיקים מופץ בציטופלסמה גורמים מקומיים ריכוז גבוה של יוני כסף שפרסם את התפקיד של המיטוכונדריה נגרם נזק הפונקציה שרשרת הנשימה, וכתוצאה מכך הייצור ROS, גורם סטרס חמצוני ואת סינתזת ATP והפרעות, שמוביל נזק לדנ א.

(4) cytoplasmic סילבר חלקיקים לגרום למעצר מחזור התא, גורם אפופטוזיס.

(5) כסף ננו-ספיחה של מולקולות חלבון הנגרמת על ידי מגוון של שינויים מבניים של החלבון, כגון עיכוב של המוח ותאי שריר בתוך הפעילות קראטין קינאז.

(6) בשל אל הציטופלסמה של כסף ננו התנגדות-. מתקבלת שחרור של יוני כסף, וכתוצאה מכך נזק לדנ א הנגרם על ידי זה אפשר לא לחלוטין לתקן.

מספר רב של מחקרים אישרו כי כסף יכול לגרום עלייה משמעותית ברמת של כסף שונים איברים ורקמות, ולצבור מספר חודשים, בין המסלולים חשיפה; איפה הכבד, הטחול לצבור ביותר, ואחריו הכליה וכתוצאה מכך הכבד משמעותית, nephrotoxicity ו- immunotoxicity. השני, כסף חלקיקים יכולים להקיף מגוון רחב של המחסומים הביולוגיים, כולל דם מוח, testis דם, השליה, mucosa מעיים, וכו ', וכתוצאה מכך רעילות ברור מערכת העצבים המרכזית, מערכת הרבייה רעילות ורעילות גנטי.

לכן, בהשיקול של היישום של ננו-חומרים כסף למחקר ופיתוח של ציוד רפואי, צריך להבין באופן מלא את הכסף של הננו-cytotoxicity, ויישומו קליני של הכרח, בטיחות, יעילות, לוקח הסבר מלא ההשפעה של המוצרים על בריאות הציבור.


זוג:כסף ננופרטיקל בטיחות הסביבה הבא:פיתוח יישומים איטיים תרכובת אי-אורגנית