סילבר ננופרטיקל בטיחות הסביבה

- Jun 28, 2017-

כסף מתכת נמצא בשימוש נרחב בחיי היומיום שלנו ובטיפול רפואי. בשל פריצת הדרך של ננוטכנולוגיה, חלקיקי כסף ננו (להלן AgnPs) זכו להטבות נוספות. כסף חלקיקים עם זאת, הגידול בשימוש AgNPs בתחומים שונים בהכרח מוביל לעלייה בסיכון הפוטנציאלי של חלקיקים ננו, אשר מעוררים חששות לגבי בטיחות הסביבה ובריאות האדם. בשנים האחרונות, חוקרים Nanoparticle כסף העריכו את הרעילות של AgNPs וביקשו לחקור מנגנוני רעילות הסלולר המולקולרי שלהם.

לאחר ננו להזין את המערכת הביולוגית, סדרה של ממשקי nanoparticle-biomolecule נקבעים עם תאים, האברונים subcellular ו macromolecules (כגון חלבונים, כסף Nanoparticle חומצות גרעין, שומנים, פחמימות). אינטראקציה של דינמיקה, דינמיקה, כסף Nanoparticle והחלפת חום על אזור זה ממשק יכול להשפיע על תהליכים כגון היווצרות של כתרים חלבונים, קשר תא, פלסמה ממברנה פלזמה, ספיגת תאים biocatalysis, כל אשר לקבוע את נוכחותם של ננו Biocompatibility ו biohazardous .

לאחר AgNPs להזין את הגוף, חלקם עשויים להישאר ברקמת היעד המקורי, אבל באופן עקרוני הם יועברו דרך מערכת הדם או הלימפה, מופץ לאיבר היעד המשני של הגוף, גורם איבר מסוים או תגובה מערכתית. במכרסמים, AgNPs, שניתנו דרך הפה, ננו-חלקיקים או זריקה תוך-מקומית, הוכיחו שהמוח, הכבד, הטחול, הכליה, הננו-חלקיקים והסיליקון הם בעיקר איברי מטרה משניים בכל חלקי הגוף. דפוסי ההפצה של איברים אלה מצביעים על כך שהרעילות הפוטנציאלית של AgNP עלולה לגרום לנוירוטוקסיטי, לאימונוטוקסיטי, לנפרוטוקסיות ולרעילות הרבייה בויבו.

Cytotoxicity, כגון מינים חמצן תגובתי, נזק DNA, שינויים בפעילות האנזים תאיים, ואת המופע של אפופטוזיס ו נמק נקשרו עם רעילות הכבד הנגרמת על ידי AgNPs in vivo. בעיקרון, כאשר התאים עומדים בפני תנאים שליליים, כמה תהליכים במצב יציב יתחילו לקיים את הישרדות התא, שאחד מהם הוא autophagy. Autophagy יכול לשמש כתהליך הגנה התא כי הוא חיוני כדי לנטרל את הרעילות של AgNPs, אבל לא לשמור על פעילות אוטופגית, מלווה באנרגיה מופחתת, אשר עשוי לתרום את הופעת אפופטוזיס הבאים נזק לתפקוד הכבד.

אין אפקט ציטוטוקסי ברור על AgNPs המעורבים בתחבורה פעילה (כלומר, אנדוציטוזה) לתאים. לעומת זאת, הפנמה של AgNPs, Silver Nanoparticle אשר מוחלפים בעיקר לתוך מרווח ליזוזומלי, הוא רעיל באופן משמעותי על ידי אנדוציטוזה. בהתחשב בכך אנדוציטוזה AgNPs נחשב מצב מספיק לא פולשני עבור גרימת cytotoxicity. בנוסף, כסף Nanoparticle AgnPs עשוי להרוס את היושרה של קרום התא על ידי גרימת חמצון השומנים ובכך לחדור ישירות לתוך קרום התא.

"Autophonic Tide" משמש כדי להצביע על autophagy לאחר התהליך הדינמי, קודם כל היווצרות והתבגרות של autophagosomes, ואחריו היתוך autophagylosin, כסף Nanoparticle ולבסוף הידרוליזה שלפוחית תאים עטוף רכיבים ושחרור מקרומולקולות ציטופלסמה. בהקשר זה, כל השלבים לעיל בתהליך של הפרעה כמו תא autophagic הגאות פגומה. חשיפת AgNPs הגדילה את LC3-I ל- LC3-II באופן תלוי במינון, והצטברות חלבון ה- P62 הייתה תלויה במינון. זה מצביע על כך למרות AgNPs להפעיל autophagy, הם בסופו של דבר להוביל הגאות האוטופונית להיות חסומים. בנוסף לתפקוד הלקוי האוטופטי, RNP ואפופטוזיס הועלו גם לאחר חשיפה של AgNPs.

עוד ועוד עדויות מעידות כי שינויים לאחר טרנסלציוני, כסף Nanoparticle זרחן במיוחד, acetylation, ו ubiquitination, לקבוע את הפעילות ו / או צבירה של חלבונים המעורבים ביישום autophagy ו-כוונון פיתוח גאות autophagous. ננו-חלקיקים מוגברים עלולים לגרום לקריסה של מערכת השינוי שלאחר הטרנסלציה או לגרום לשינוי לא ספציפי שאינו מתרחש בתנאים פיזיולוגיים.

Ubiquitination מזה זמן רב נחשב המפתח לשליטה על גורלם של חלבונים, וזה תהליך של תיוג חלבונים להיות מושפל על ידי proteasomes. חלקיקי כסף לאחרונה לאחרונה, יש ראיות גובר כי שרשראות ubiquitin מצומדות לקבוע את הסלקטיביות של autophagy.


זוג:כסף חנקתי של הטיפול הבא:ננו-חלקיקים