ננו-חלקיק כסף הסביבה בטיחות

- Jul 10, 2017-

מתכת כסף משמש בחיי היומיום שלנו, בטיפול הרפואי. כסף Nanoparticle עקב פריצת הדרך של ננו-טכנולוגיה, חלקיקי ננו סילבר (המכונים להלן AgNPs) השיגו הטבות נוספות. עם זאת, הגידול בשימוש של AgNPs בתחומים שונים, מה שכמובן מוביל לעליית הסיכון הפוטנציאלי של ננו חלקיקים, אשר מעלה חששות לגבי איכות הסביבה, בטיחות ובריאות האדם. כסף Nanoparticle ב האחרונות שנים, חוקרים יש להעריך את רעילות של AgNPs, ביקשו לחקור מנגנונים תאית ומולקולרית הרעילות שלהם.

לאחר ננו להזין את המערכת הביולוגית, כסף Nanoparticle סדרה של ממשקים ננו-חלקיק-biomolecule הוקם עם תאים, subcellular organelles ו מקרומולקולות (כגון חלבונים, חומצות גרעין, שומנים, פחמימות). האינטראקציה של dynamics, דינמיקה, המרת כסף Nanoparticle וחום על אזור ממשק זה יכול להשפיע על תהליכים כגון היווצרות של חלבונים כתרים, קשר תא, קרום פלזמה מלכוד, ספיגת ננו-חלקיק כסף תא, biocatalysis, כל הקובעים את הנוכחות של ננו-חומרים כימי ו ותברואה.

ברגע AgNPs מזינים את הגוף, ננו-חלקיק כסף כמה עשויים להישאר ברקמות היעד המקורי, אבל באופן עקרוני הם יועבר דרך מחזור הדם או מערכת הלימפה, מופץ לאיבר המטרה המשנית של הגוף, גורמת איבר מסוים או תגובה מערכתית. מכרסמים, AgNPs, ננו-חלקיק כסף שניתנו, אוראלי, תוך ורידי, או הזרקת בקרום הבטן, הוכיחו כי המוח, הכבד, הטחול, הכליות, ואת testis הם איברי המטרה בעיקר משני בכל הגוף. דפוסי ההפצה כזה איבר מראים כי רעילות פוטנציאלית של AgNPs יכול לגרום לרעילות neurotoxicity, immunotoxicity, nephrotoxicity, ננו-חלקיק כסף, הרבייה ויוו.

Cytotoxicity, כסף Nanoparticle כגון מינים חמצן תגובתי, נזק לדנ א, שינויים בפעילות האנזים תאיים, המופע של אפופטוזיס ועל נמק קושרו עם רעילות בכבד שנגזרות AgNPs ויוו. בעיקרון, כאשר התאים הם עומדים בפני התנאים שלילי, מספר תהליכי מצב יציב יתחילו לקיים הישרדות cell, שאחת מהן היא autophagy. Autophagy יכול לשמש תא ההגנה תהליך זה חיוני כדי לנטרל הרעילות של AgNPs, אבל לא לשמור על פעילות autophagic, המלווה ע י אנרגיה מופחתת, ננו-חלקיק כסף אשר עשוי לתרום התחלתה של אפופטוזיס והכבד עוקבות הפונקציה נזק.

יש השפעה ציטוטוקסיות ברור על AgNPs המעורבים הובלה פעילה (כלומר, אנדוציטוזה) לתוך התאים. לעומת זאת, הפנמת האמונה AgNPs, ננו-חלקיק כסף אשר מוחלפים בעיקר לתוך מרווח הזמן lysosomal, רעיל באופן משמעותי על ידי אנדוציטוזה. בהתחשב AgNPs הזה נחשב אנדוציטוזה תנאי מספיק, לא פולשנית עבור גרימת cytotoxicity. כסף Nanoparticle בנוסף, AgNPs עשוי להרוס את התקינות של קרום התא על ידי גרימת peroxidation שומנים בדם, וכך לחדור ישירות לתוך קרום התא.

יותר ויותר הראיות עולה כי שינויים post-translational, ננו-חלקיק כסף במיוחד זרחון, acetylation ו ubiquitination, ננו-חלקיק כסף לקבוע את הפעילות ו / או צבירה של החלבונים המעורבים מימוש autophagy ולכוונן autophagous גאות ושפל פיתוח. מתח סלולארית מוגבר יכול להוביל לקריסה של המערכת שינוי post-translational או לגרום שינוי ספציפי זה אינו מתרחש בתנאים פיזיולוגיים.

Ubiquitination כבר מזמן נחשב המפתח לשליטה גורלו של חלבונים, ננו-חלקיק כסף אשר הוא התהליך של תיוג חלבונים כדי להיות מושפל על-ידי proteasomes. לאחרונה, ישנה הוכחה גוברת מצומדת שרשראות אוביקוויטין לקבוע autophagy סלקטיביות.


זוג:כסף טונות אין ריח הבא:תרכובת אי-אורגנית מגוונות