כסף ננופרטיקל בטיחות הסביבה

- Oct 17, 2017-

כסף מתכתי הוא בשימוש נרחב בחיי היום יום שלנו כמו גם בטיפולים רפואיים שונים, כתוצאה פריצות דרך ננוטכנולוגיה, כסף חלקיקי כסף Nanoparticle (להלן AGNPS) זכו להטבות גדולות יותר. אבל הגידול של יישומי AGNPS בתחומים שונים בהכרח מוביל סיכון פוטנציאלי מוגבר של חלקיקים, מה שגרם לדאגה בטיחות הסביבה ובריאות האדם. בשנים האחרונות, חוקרים Nanoparticle כסף העריכו את הרעילות של AGNPS וביקשו לחקור מנגנוני רעילות הסלולר המולקולרי שלהם.

ננו חומרים הזן את המערכת הביולוגית, עם תאים, אברונים ו macromolecules (כגון חלבון, חומצות גרעין, שומנים, פחמימות) כדי להקים סדרה של חלקיקים- biomolecules ממשק. אינטראקציה פיזית כימית דינמית, קינטיקה, כסף חלקיקים והעברת חום באזור זה interfacial משפיעים על תהליכים מסוימים, כגון היווצרות של כתרים חלבונים, מגע התא, חלקיקים בתמצית קרום, ספיגת תאים biocatalysis, אשר כל לקבוע את biocompatibility ו סיכונים ביולוגיים של ננו.

Agnps פעם אחת בגוף האדם, חלקם עשויים להישאר ברקמת המטרה המקורית, אבל באופן עקרוני הם יועברו דרך מערכת הדם או הלימפה, מופץ אל הגוף היעד של הגוף משני, גורם לאיברים ספציפיים או מערכות להגיב. במכרסמים, המוח, הכבד, הטחול, הכליות כסף הכליות, ו testis הם היעד העיקרי משני איברים של כל הגוף, ללא קשר אם זריקות אוראלי, תוך ורידי או intraperitoneal ניתנים Agnps. דפוס זה של התפלגות איברים עולה כי הרעילות הפוטנציאלית של AGNPS יכולה לגרום neurotoxicity, רעילות החיסונית, nephrotoxicity ו הרבייה הרבייה in vivo.

תגובות ציטוטוקסיות, כגון חמצן תגובתי, נזק ל- DNA, שינויים בפעילות אנזים תאיים, ואפופטוזיס ונמק, נקשרו לרעילות הכבד שנגרמה על ידי Agnps in vivo. בעיקרון, כאשר התאים עומדים בפני תנאים שליליים, כמה תהליכים במצב יציב יתחילו לקיים את ההישרדות של התא, שאחד מהם הוא autophagy. Autophagy יכול לשמש כתהליך הגנה קריטית התא כדי לנטרל רעילות AGNPS, אבל זה לא לשמור על פעילות autopagy, עם אנרגיה מופחתת, כסף Nanoparticle ועשוי לקדם אפופטוזיס נזק כבד לאחר מכן.

Autophagy הוגדר כמו autopagy- מופעל או autophagy מופרע, התוצאות הראו כי הובלה ו / או ליקוזומלי ליקויים תפקודיים של autophagy הוכר ככוח מניע פוטנציאלי עבור אפופטוזיס ו autophagy, ו היו ידועים גם בשם סוג II מתוכנת מוות תאים . מחקרים שנעשו לאחרונה במבחנה הראו כי Agnps גם בתורו חוסם autophagy שלאחר מכן (אולי תוצאה של תפקוד לקוי של ליזוזומליות), כסף Nanoparticle אשר עלול להפריע פיזיולוגיה הסלולר הרגיל. בנוסף, הצטברות של p62, על פני השטח, P62 נראה כי תורמת לשמירה על פיזיולוגיה הסלולר הרגיל.


זוג:תפקיד תרכובת אי-אורגנית הבא:ננו-חלקיק כסף Cytotoxicity מנגנון