ננו-חלקיק כסף אינטראקציה

- Nov 03, 2017-

מתכת כסף נעשה שימוש נרחב מחיי היומיום שלנו וטיפולים רפואיים שונים. בעקבות פריצת הדרך של ננו-טכנולוגיה, סילבר חלקיקים (המכונים להלן AgNPs) השיגו הטבות נוספות. עם זאת, הצמיחה של היישום של AgNPs בתחומים שונים, מה שכמובן מוביל לעלייה הסיכונים הפוטנציאליים של ננו חלקיקים, גורם חששות לגבי איכות הסביבה, בטיחות ובריאות האדם. בשנים האחרונות, ננו-חלקיק כסף החוקרים העריכו ביטויים רעילים AgNPs בניסיון לחקור מנגנונים רעילות שלהם תאית ומולקולרית.

לאחר הזנת המערכת הביולוגית, ננו-חומרים ליצור סדרה של ננו-חלקיק-biomolecule ממשקים עם תאים, subcellular organelles ו מקרומולקולות כגון חלבונים, חומצות גרעין, שומנים, פחמימות. אינטראקציות physicochemical דינמי, קינטיקה ננו-חלקיק כסף ו חילוף חום-זה אזור ממשק משפיעים על תהליכים כגון חלבון הצפיפות, קשר תא, קרום פלזמה מלכוד, ספיגת תא biocatalysis, אשר כולם לקבוע פוטנציאל של ננו-חומרים כימי, ביולוגי ובאופייה.

פעם אחת בגוף, AgNPs עשויים להישאר ברקמות היעד, אבל באופן עקרוני הם להיות מועבר דרך מחזור הדם או מערכת הלימפה ומופצת לאיברים המטרה המשנית של הגוף, גורמת איבר מסוים או התגובות מערכתית. בחולדות, ללא קשר בעל פה, ננו-חלקיק כסף תוך ורידי או בקרום הבטן הזרקה של AgNPs, זה הוכח כי המוח, הכבד, הטחול, הכליות, ואת testis הם איברי המטרה המשנית הגדולות תחת הפצתו מערכתית. תבנית זו של איברים הפצה מרמז כי רעילות פוטנציאלית של AgNPs גורמת neurotoxicity, immunotoxicity, nephrotoxicity, הרבייה רעילות בגוף.

תגובות ציטוטוקסיות, ננו-חלקיק כסף כמו מינים חמצן תגובתי, נזק לדנ א, שינויים פעילות אנזים תאיים, ואת אפופטוזיס נמק, קושרו את hepatotoxicity המושרה ויוו של AgNPs. בעיקרון, כאשר התאים הינם תנאי שלילי, ננו-חלקיק כסף מספר תהליכי homeostatic יתחיל לשמור על ההישרדות של התאים, שאחת מהן היא autophagy. Autophagy יכול לשמש הגנה תא תהליך חיוני לנטרל הרעילות של AgNPs, אך אינו שומר על פעילות autophagic. עם הירידה של אנרגיה, ננו-חלקיק כסף זה עשוי לקדם אפופטוזיס ועל הבאים נזק תפקודי כבד.

יש עדויות גדל את השינויים post-translational, במיוחד זרחון acetylation, ubiquitination, לקבוע את הפעילות ו / או צבירה של החלבונים המעורבים ביצוע autophagy ולכוונן את ההתפתחות autophagy. ננו-חלקיק כסף מגביר מתח סלולרית יכולה להוביל פירוט של מערכות שינוי post-translational או שינויים לא ספציפית שאינן מתרחשות בתנאים פיזיולוגיים.

Ubiquitination כבר מזמן נחשב המפתח לשליטה גורלו של חלבונים. ננו-חלקיק כסף זה תהליך של תיוג חלבונים המיועדים השפלה מאת פרוטאוזום. לאחרונה, ישנה הוכחה גוברת מצומדת שרשראות אוביקוויטין לקבוע את מידת הבררנות של autophagy.


זוג:פיתוח יישומים תרכובת אי-אורגנית הבא:כסף מנגנון ננו-חלקיקי ציטוטוקסי