ננו-חלקיקים

- Jun 15, 2017 -

לאחרונה, Silver Nanoparticle קבוצה של מדענים ממכון ETH ציריך פיתחה טכנולוגיה חדשה עבור nanowall 3D דק במיוחד, Silver Nanoparticle אשר מייצרת את האלקטרודות שקוף ביותר מוליך עד כה, כך שנוכל לראות בכל מקום מסך המגע יש טוב יותר איכות המסך, יכולת תגובה מדויקת יותר.


לדברי המדענים, הנוכחי המיינסטרים מסך מגע הטכנולוגיה מסתמכת בכבדות על פני השטח של השטח עם שכבה של חומר מוליך המורכב כמעט ננו הקיר כמעט בלתי נראה. כיום, אנו נפוץ תחמוצת אינדיום פח הוא שקיפות גבוהה, כסף Nanoparticle אבל המוליכות היא חומר נמוך יחסית.

מדענים יש פריצת דרך בטכנולוגיה זו היא שהם משתמשים זהב או כסף חלקיקי מתכת 3D הדפסה של קירות ננו מאשר תחמוצת בדיל אינדיום שקוף יותר, מוליך יותר, כסף Nanoparticle אשר יכול לספק מסך מגע מושלמת יותר הכולל.


"בעבר אנשים השתמשו אינדיום פח תחמוצת בגלל חומר זה יש רמה גבוהה של שקיפות, ואת השכבה הדקה של טכנולוגיית הייצור כבר יותר בוגרת, כסף Nanoparticle אבל המוליכות שלה היא רק כללית." חבר צוות המחקר, דוקטורנט ETH פטריק Rohner הסביר.

מדענים מדפיסים זהב וחלקיקי כסף באמצעות תהליך ננו-3D המכונה Nanodrip, תוך שמירה על שקיפות גבוהה תוך שמירה על המוליכות של החומרים המתוארים לעיל. החוקרים מסוגלים להדפיס אלקטרודות אלה לתוך שכבות דקות מאוד - בין 80 ל 500 ננומטר. Silver חלקיקים עם זאת, זה מעלה שאלה נוספת:


"שתי המטרות הן סותרות על מנת להשיג מוליכות גבוהה על חוטי מתכת אלה", אמר דימוס פוליקוס, פרופסור לתרמודינמיקה ב- ETH. זהב, כסף כסף Nanoparticle חוצה אזור חתך מגדילה, מוליכות מגביר, אבל היווצרות של הרשת כדי להפחית את השקיפות.

על מנת לפתור את הדילמה הזו, המדענים משתמשים בטכנולוגיית הדפסה תלת-ממדית להדפסת אלקטרודות, כך שניתן רק להעלות במדויק את גובה החוט, כך שהוא עלה ל -2 עד 4 פעמים רוחב, ובכך להגדיל את שטח חתך רוחב של תיל, הגדילה מוליכות נוספת, אבל השקיפות של הרשת אינו מצטמצם.


לשם כך, הצוות של פוליקאקוס השתמש בתהליך ההדפסה תלת-ממדי של Nanodrip, שפיתחו לפני כשלוש שנים - למעשה, הטכנולוגיה הזו הייתה מה שסקרונה דיווחה לפני שעשינו את הצבע הקטן ביותר בעולם על תמונה של מלח באמצעות הטכנולוגיה. במחקר זה, הדיו עשוי זהב או חלקיקים כסף הונח ממס ואז התפזרו לתוך נוזל קטן מאוד באמצעות שדה חשמלי. ממס היה התאדה במהירות, כסף Nanoparticle משאיר רק אלה מבנים 3D קטנים. מדענים להשתמש אלה טיפות בסדר עבור הדפסה 3D, אתה יכול להדפיס מבנה קטן מאוד.


על פי ETH דיווח כי זהו השימוש הראשון בעולם של טכנולוגיית ההדפסה 3D כדי ליצור את מסך מגע ננו הקיר. זה הקיר ננו הוא לא רק שקוף יותר תחמוצת אינדיום פח עשוי ננו קיר, כסף Nanoparticle אלא גם עלות מוליך יותר נמוך. הסיבה לכך היא כי הייצור של תחמוצת בדיל אינדיום דורש סביבה מקורה נקי מאוד, בעוד חלקיקים זהב וכסף לא נחוצים.


זוג:סילבר ננופרטיקל בטיחות הסביבה הבא:גישת המתחם האורגני