כסף חנקתי שיקולים

- Sep 29, 2017-

כסף חנקתי הוא קריסטל שקוף הוא מסיס במים. תמיסה מימית ומוצקים שלה לעיתים קרובות מאוחסנים ריאגנטים חום בגלל חוסר טוהר טהור חומצה חנקתית יציב באור. משמש הצילום אמולסיה, מצופים בכסף, מראה, הדפסה, רפואה, לצבוע את השיער, יון הכלור, יון ברומיד, יודיד, וכו ', גם בשימוש תעשיית האלקטרוניקה.

התכונות הפיסיקליות והכימיות

תכונות פיזיקליות

חסר צבע ושקוף המלוכסן מחליפי גביש, מסיס מים, אמוניה, מסיס אתר וגליצרין, מעט מסיסים באתנול נטול מים, כמעט לא מסיסים בחומצה חנקתית מרוכזת. תמיסה מימית שלה הוא חלש חומצי. חנקת מאוד תחמוצת, יש אפקט קורוזיבי, מכיוון שהוא מכיל כמות גדולה של יוני כסף. הוא משמש לטיפול רפואי של רקמות פרור של היפרפלזיה, הפתרון שתדללו משמש ונעביר של דלקת עיניים. לאחר התכה, נוזל צהוב בהיר הוא עדיין לבן לאחר ריפוי.

מאפיינים כימיים

כסף חנקתי הוא שחור עם חומר אורגני, לפרק את כסף. תמיסה מימית ומוצקים שלה לעיתים קרובות מאוחסנים ריאגנטים חום בגלל חוסר טוהר טהור חומצה חנקתית יציב באור. כסף חנקתי מפורקת לתוך כסף כאשר מחממים 440 ℃, חנקן, חמצן, חנקן דו-חמצני. תמיסה מימית של אתנול פתרון יש תגובה נייטרלית נייר לקמוס, עם pH של 6. נקודת הרתיחה של 444 ℃ (פירוק). זה הוא מחמצן. בנוכחות חומר אורגני, ראה אור אפור או שחור. כסף חנקתי יכול להגיב עם סדרה של ריאגנטים התגובה או תיאום התגובה (ראה תיאום המתחם). לדוגמה, עם תגובת מימן גופרתי, נוצר סולפיד שחור Ag2S משקעים. עם אשלגן כרומט, כרומט אדום וחום משקעים Ag2CrO4 הוקמה. עם התגובה של ניתרן פוספט, הוקמה משקעים Ag3PO4 צהוב. המשקעים AgX כסף הלוגניים נוצר עם התגובה יון הלוגן. זה יכול לתפקד גם אלקלי כדי ליצור את תחמוצת שחור Ag2O משקעים. אוקסלט לבן משקעים Ag2C2O4 הוקמה עם הפעולה של אוקסלט יון. כסף חנקתי יכול להגיב עם NH3, CN - SCN - כדי ליצור מולקולות קואורדינציה שונות

מטרת התפקיד

כימיה אנליטית שימש כדי לזרז את יון כלוריד, חנקה בחינת שימש כדי לכייל את הפתרון נתרן כלורי. תעשיית לא אורגנית היא נהגה להכין אחרים מלחי כסף. תעשיית האלקטרוניקה משמש כדי להפוך גז חדשים, דבק מוליך לטיהור הסוכן, פתיח A8x, כפפות עבודה אחיד וחשמליים לכך, וכו '. תעשיית רגישים לאור היא נהגה להכין חומרים לאור כגון סרט, רנטגן וסרט צילום. תעשיית ציפוי משמש את ציפוי כסף של רכיבים אלקטרוניים אחרים עבודות־יד, כמו גם כמות גדולה של חומר לכך המשמש מראות ובקבוקים בידוד. תעשיית סוללת משמש לייצור סוללות אבץ כסף. התרופה משמשת פטריות, הסוכן העוקצני. התעשייה הכימית יומי משמש כדי לצבוע את השיער וכן הלאה. כימיה אנליטית משמש כדי לקבוע כלור, ברום, יוד ציאניד, thiocyanate. [3]

הוא משמש עבור הכסף הלא-ציאניד בכסף, כגון חומצה גופרתית ציפוי כסף, חומצה הידרוכלורית ציפוי כסף, aminodisulfonate, חומצה סליצילית sulfonyl ציפוי כסף, וכו '. זה המקור יון כסף. התוכן של כסף חנקתי יש השפעה מסוימת על מהירות מוליכות, dispersibility, משקעים של נוזל לכך. המינון הרגיל הוא 25-50 גר'/ל'

הפתרון אמוניה של כסף חנקתי יכול להיות מופחת על ידי אלדהיד כמפחית אורגנית וסוכר. לכן, ריאגנט לבדיקת אלדהיד וסוכר. הוא משמש גם עבור קביעת יון כלוריד, זרז לקביעת מנגן, electroplating, לצילום, צביעה חרסינה.

אמצעי זהירות לשימוש

הרעילות של

כסף חנקתי רעילות מסוימים, אשר יכולים לגרום קורוזיה חמורה הקיבה, המעיים בגוף, ויש תמותת מבוגרים היא כ-10 גרם. חצי מנה קטלנית (עכברים, דרך הפה) 50 מ"ג/ק"ג.

זה יכול לגרום כאבי בטן, הקאות, דם, ניקוב אפילו במערכת העיכול. יכול לגרום כוויה בעור ועין. עובדים אשר נחשפו אליו המוצר במשך זמן רב יהיה על קרירות כסף מערכתית. ביצועים כולל: עור נרחב פיגמנטציה כחול אפרפר או אור צפחה; עין הנזק שנגרם על ידי העין כסף; דלקת סימפונות כרונית הנגרמת על ידי קור כסף את דרכי הנשימה.

שיקולי תפעול

סגור את המבצע, לחזק אוורור. מפעילי חייב להיות מאומנים במיוחד לשמור בקפדנות על הליכי ההפעלה. מומלץ כי המפעיל ללבוש ומאושפז מסנן הוד אספקת אוויר חשמליים סוג, ללבוש בד גומי, ולא ללבוש כפפות גומי ניאופרן ולהימנע מטפטף על העור. -תתרחק מקורות אש וחום, עישון אסור במקום העבודה. להתרחק חומרים דליקים, דליק. הימנע אבק. יש להימנע ממגע עם הסוכן צמצום, אלקליות, כהלים. בעת הטיפול, אור והורדה צריך להיעשות כדי למנוע נזק אריזה, מיכל. מצוידים הזנים המתאימים כמויות של הכבאות זליגת טיפול חירום וציוד. מכלים עשויים להיות מזיקים.


זוג:תרכובת אי-אורגנית שמות המנחים הבא:תהליך דינמי ננו-חלקיק כסף