נוער מזמין לטבול כדי לשמור על זרעים משם

- Mar 23, 2017 -

860_main_Jessica-Tian-chemicals.png

וושינגטון, DC - חיינו מתפקעים עם חיידקים. החרקים נמצאים בתוך גופנו, על העור ועל רוב המשטחים שאנו נוגעים בהם. זה לא בהכרח דבר רע . אבל במקומות מסוימים צריך להיות ללא חיידקים, כגון תחבושות עבור פצעים או אריזות מזון. ג 'סיקה טיאן, 17, יש לבוא עם דרך לשמור על חיידקים משם. היא יצרה ניירות נטולי נבט על ידי הטלתם באמבט כימי מיוחד.

הבכירה בבית הספר התיכון Del Norte בסן דייגו, קליפורניה , הראתה את השיטה שלה ב- Regeneron Science Talent Search . תחרות המדע מנוהלת על ידי החברה למדע & הציבור . הוא ממומן על ידי Regeneron, חברה עיצובים ועושה תרופות. האירוע מפגיש בין תלמידי תיכון בכל שנה כדי לשתף את הפרויקטים המדעיים שלהם עם הציבור. 40 המועמדים הסופיים מתחרים גם על פרסים כספיים בהיקף של כמעט 2 מיליון דולר. (החברה למדע & הציבור גם מפרסם חדשות מדע לסטודנטים ואת הבלוג הזה.)

המרחץ הכימי של ג'סיקה פותח כדי להשאיר ציפוי של חומר חיטוי על תאית . הקיר החיצוני של תאים צמחיים מכילים תאית. אבל זה לא הכל. "תאית היא תכליתי", מסבירה ג'סיקה. "זה בבגדים שלנו, באריזת מזון, כמעט בכל היבט של חיי היומיום שלנו".

כל מולקולה של תאית היא שרשרת ארוכה שנבנתה מסוכרים. רשתות אלה קשורות בקלות במים. זה טוב; זה עוזר מגבות נייר לספוג נשפך. אבל זה גם הסיבה תאית רטוב הוא בית נהדר עבור חיידקים. וחלק מהחיידקים האלה עלולים להוות סיכון לבריאות. זה נכון במיוחד כאשר הם גדלים על תחבושת או עטיפת מזון. מדענים מנסים להמציא ציפויים אנטי מיקרוביאליים כדי למנוע חיידקים מ דבק תאית. עם זאת, מציין ג'סיקה, "רוב השיטות דורשות חום ולחץ. וכמה מהם גורמים לזיהום אוויר ".

"רציתי ליצור שיטה שיכולה [להוסיף] תכונות אנטיבקטריאליות לתאית בדרך פשוטה", אומר העשרה. היא רצתה שזה יהיה זול. זה היה גם צריך להיות קל ליישם בקנה מידה גדול ולהוות סיכון קטן לסביבה.

כדי להבין איך לעשות זאת, נסע ג'סיקה ברחבי הארץ לבלות קיץ במעבדה של בנג'מין Hsaio. הוא כימאי באוניברסיטת סטוני ברוק בניו יורק. סימונס קיץ תוכנית מחקר עבור בתיכון התיכון מחובר ג 'סיקה עם Hsaio. "זו היתה הפעם הראשונה שעבדתי במעבדה", היא אומרת. "באמת נהניתי מכל האווירה".

העשרה עבד כדי להוסיף דו תחמוצת טיטניום כסף חלקיקי נייר תאית. דו תחמוצת טיטניום הוא פיגמנט לבן. כאשר נחשפים לאור אולטרה סגול, האלקטרונים טעונים שלילי בו יכול להתרגש. תחמוצת טיטניום ואז שובר את המים. זה מייצר רדיקלים חופשיים. אלה הם מולקולות טעונות שיכולים לתקוף ולהרוג תאים חיידקים.

בדרך כלל, אומרת ג'סיקה, דו-תחמוצת טיטניום דורשת הרבה אנרגיה כדי להפעיל את יכולת החיסונים שלה. היא חשבה שהיא ראתה דרך להנמיך את האנרגיה הדרושה: להוסיף חלקיקי כסף. אלה הם חלקיקים זעירים של כסף, כי הם רק מיליארד של מטר בקוטר. הם מפחיתים את האנרגיה הדרושה כדי לעורר את האלקטרונים של דו תחמוצת טיטניום. הוספת מרכיב, בדרך זו, ידועה בשם "סמים". כסף מסומם צריך לתת טיטניום דו חמצני להרוג חיידקים באמצעות אור רק מן השמש, השערה ג'סיקה.

במעבדה, ג'סיקה יצרה פתרון קולואיד (KOLL-oid). חלקיקים זעירים של דו תחמוצת טיטניום וננו-חלקיקי כסף התפשטו באופן שווה למדי לאורך כל הנוזל. היא יצרה שלוש גרסאות. לכל אחד מהם היו כמויות שונות של טיטניום דו-חמצני וכסף. ואז העשרה טבל ניירות תאית לתוך אחד הפתרונות וייבש אותם בתנור. ניירות אחרים היו מכוסים דו תחמוצת טיטניום לבד או שום דבר בכלל. אלה שימשו כבקרות .

לאחר שהניירות היו יבשים, טבלה אותם ג'סיקה לפתרונות של חיידקים. אחר כך היא שפשפה את הניירות על צלחות מעבדה המכילות אגר - ג'ל המכיל את החומרים המזינים הדרושים לחיידקים כדי לגדול. אחרי 24 שעות בדקה את הצלחות.

דו תחמוצת טיטניום וכסף קולואיד הרג 99 אחוזים של חיידקים, לעומת תאית מטופל. הציפוי של דו תחמוצת טיטניום לבד לא עובד גם כן.

"ידעתי כי כסף דו תחמוצת טיטניום יכול לעבוד יחד," ג 'סיקה אומר. היו הרבה מחקרים על כסף ועל דו תחמוצת טיטניום, היא מציינת, "אבל לא הרבה על שניהם יחד על תאית."

החלק הטוב ביותר, אומרת ג'סיקה, הוא שהטיפול שלה אינו מהווה איום על הסביבה. שיטות אחרות צריך טמפרטורות גבוהות או לחצים כדי ליצור ציפוי חיידקים להרוג. כל הדרוש לג'סיקה היה טבילה איטית באמבטיה הכימית. הציפוי הפשוט, הנמוך, "יכול להיות מיושם על הבגדים כדי שיהיה לו תכונות אנטיבקטריאליות", היא אומרת, "אני חושבת שאפשר ליישם אותו גם במדינות מתפתחות".

לעת עתה, היא רק להחיל תערובת שלה חתיכות קטנות של נייר תאית. אבל אם מטבל עובד על בגדים, תחבושות או נייר, זה יכול לעזור לשמור אותם germfree כאשר הם צריכים להיות.

כוח מילים

(למידע נוסף על Power Words, לחץ כאן )

הפעל (בביולוגיה) כדי להפעיל, כמו עם תגובה גנטית או כימית.

אגר חומר ג 'לטין עשוי אצות ימיים מסוימים המשמש חומר (ומקור מזון) שבו לגדל חיידקים.

אנטיבקטריאלי בעל תכונות הנוטות להרוס או להגביל את הצמיחה או רבייה של חיידקים.

מיקרוביאלית חומר המשמש להרוג או לעכב את הצמיחה של חיידקים. זה כולל כימיקלים נגזר באופן טבעי, כגון תרופות אנטיביוטיות רבות. זה כולל גם מוצרים כימיים סינתטיים, כגון triclosan ו triclocarban.

התא היחידה המבנית והפונקציונלית הקטנה ביותר של אורגניזם. בדרך כלל קטן מדי כדי לראות את העין ללא עזרה, הוא מורכב נוזל מימי מוקף קרום או קיר. בהתאם לגודל שלהם, בעלי חיים עשויים מכל מקום בין אלפי טריליונים של תאים. אורגניזמים מסוימים, כגון שמרים, תבניות, חיידקים וכמה אצות, מורכבים מתא אחד בלבד.

תאית סוג של סיבים שנמצאו בקירות התא הצמח. הוא נוצר על ידי שרשראות של מולקולות גלוקוז.

חומר כימי שנוצר משני אטומים או יותר המאחדים (קשר) בשיעור קבוע ובמבנה. לדוגמה, מים הם כימיים שנעשו כאשר שני אטומי מימן קשורים לאטום חמצן אחד. הנוסחה הכימית שלה היא H 2 O. כימית יכולה גם להיות תואר לתאר תכונות של חומרים שהם תוצאה של תגובות שונות בין תרכובות שונות.

קולואיד חומר שבו חלקיקים זעירים לא מסיסים התפשטו לאורך נפח גדול יותר של חומר אחר. קולואידים לוקחים צורות רבות. אוויר סמוקי הוא קולואיד. כך גם ערפל. חלב הוא קולואיד, עם גלובוסים זעירים של חמאה תלוי על כל הנוזל. קצפת היא גם קולואיד. Colloids בדרך כלל לא להפריד רכיבים בודדים שלהם לאורך זמן.

שליטה בחלק מניסוי שבו אין שינוי מתנאים רגילים. שליטה חיונית ניסויים מדעיים. זה מראה כי כל אפקט חדש סביר בשל רק את החלק של המבחן כי חוקר השתנה. לדוגמה, אם המדענים היו בודקים סוגים שונים של דשן בגן, הם היו רוצים קטע אחד ממנו להישאר unfertilized, כמו שליטה. השטח שלה יראה כיצד צמחים בגן זה לגדול בתנאים רגילים. וזה נותן למדענים משהו נגד אשר הם יכולים להשוות נתונים ניסיוניים חדשים.

סימום (בחומרים) החדרת מכוון של משהו לתוך מוליך למחצה גבישי או חומר אחר.

סביבה סכום של כל הדברים הקיימים סביב אורגניזם כלשהו או איזה מכשיר ואת מצב הדברים האלה ליצור עבור האורגניזם או המכשיר. הסביבה עשויה להתייחס מזג האוויר ואת המערכת האקולוגית שבה חי כמה חיות, או, אולי, את הטמפרטורה, הלחות ואת המיקום של רכיבים מסוימים במערכת האלקטרוניקה או המוצר. \

חינם רדיקלים מולקולה טעונה (בדרך כלל מאוד תגובתי קצר חיים) שיש אחד או יותר אלקטרונים חיצוניים לא מזויפים. הוא ינסה לגנוב אלקטרונים כדי להפוך את עצמו כולו שוב דרך תהליך המכונה חמצון.

ג'ל חומר דביק או צמיג שיכול לזרום כמו נוזל סמיך.

נבט כל מיקרואורגניזם חד תאי, כגון חיידק, מינים פטרייתיים או חלקיקי נגיפים. חלק מהחיידקים גורמים למחלה. אחרים יכולים לקדם את הבריאות של אורגניזמים בסדר גבוה יותר, כולל ציפורים ויונקים. ההשפעות הבריאותיות של רוב החיידקים, לעומת זאת, נותרו לא ידועים.

תיכון ציון לכיתות ט 'עד י"ב במערכת החינוך האמריקאית חובה. בוגרי תיכון יכולים לפנות למכללות לחינוך מתקדם נוסף.

השערה (v. Hypothesize ) הסבר מוצע לתופעה. במדע, היפותזה היא רעיון שיש לבחון אותו בקפידה לפני שהוא מתקבל או נדחה.

נוזלי חומר הזורם בחופשיות אך שומר על נפח קבוע, כמו מים או שמן.

מולקולה קבוצה נייטרלית חשמלית של אטומים המייצגת את הסכום הקטן ביותר האפשרי של תרכובת כימית. מולקולות יכולות להיות מסוגים בודדים של אטומים או מסוגים שונים. לדוגמה, החמצן באוויר מורכב משני אטומי חמצן (O 2 ), אבל המים עשויים משני אטומי מימן ואטום חמצן אחד (H 2 O).

חלקיקים קטנים עם ממדים נמדדים במיליארדים של מטר.

חלקיק כמות דקה של משהו.

פיגמנט חומר, כמו צבעי העור הטבעיים, שמשנים את האור המשתקף מאובייקט או מועבר דרכו. צבעו הכולל של פיגמנט תלוי בדרך כלל באילו אורכי גל של האור הנראה הוא סופג ואילו מהם הוא משקף. לדוגמה, פיגמנט אדום נוטה לשקף אורכי גל אדומים של אור מאוד טוב בדרך כלל סופג צבעים אחרים. פיגמנט גם הוא המונח עבור כימיקלים כי היצרנים להשתמש כדי צבע גוון.

לחץ כוח להחיל באופן אחיד על פני השטח, נמדדת כוח ליחידת שטח.

מדע כישרון חיפוש תחרות שנתית שנוצרה ומנוהלת על ידי החברה למדע & הציבור. מאז שנת 2016, הוא כבר בחסות רגנרון תרופות. בשנת 1950, אירוע זה מביא 40 מחקר מוכווני גיל הזהב לקשישים בוושינגטון, כדי להציג את המחקר שלהם לציבור ולהתחרות על פרסים.

חברה קבוצה משולבת של אנשים או בעלי חיים שבדרך כלל משתפים פעולה ותומכים זה בזה למען טובתם של כולם.

פתרון נוזל שבו חומר כימי אחד מומס לאחר.

השמש הכוכב במרכז מערכת השמש של כדור הארץ. זהו כוכב בגודל ממוצע כ -26,000 שנות אור ממרכז גלקסיית שביל החלב. שמש הוא גם המונח עבור כוכב Sunlike אחרים.

טיטניום דו-חמצני חומר מוצק לבן, בלתי פעיל, המתרחש באופן טבעי כמינרל ומשמש באופן נרחב כפיגמנט לבן.

אור אולטרה סגול סוג של קרינה אלקטרומגנטית עם אורך גל מ 10 ננומטר ל 380 ננומטר. אורכי הגל קצרים יותר מאלה של אור גלוי, אבל יותר מאשר צילומי רנטגן.

גל הפרעה או וריאציה שנוסעת בחלל ובחומר באופן קבוע, מתנדנד.


זוג:מודפס על ידי חומר (דיו ותשתית), לפי טכנולוגיה (הזרקת דיו, מסך, Gravure, Flexographic), לפי התקן (תצוגה, Photovoltaic, תאורה, RFID, ואחרים הבא:דיו מוליך ב -2017: הדברים הגדולים הבאים