באמצעות מדפסת הזרקת דיו כדי לבנות מעגלים אינטליגנטי היברידית גמיש

- Mar 27, 2017-

חוקרים באוניברסיטה של ברצלונה פיתחו טכניקה מליטה לבנות מעגלים היברידית גמיש אינטליגנטי באמצעות מדפסת הזרקת דיו עם סילבר חלקיקים דיו.

הצורך של תהליך מהיר אך אמין וזול עבור פיתוח מעגלים זה גם עוזר להפחית את ההשפעה הסביבתית של תהליכי ייצור רגיל היה הבסיס לפיתוח של הטכניקה מליטה. החוקרים בחרו חלקיקי כסף עבור הדיו כי זה נרחב זמין וקל להתרבות לתוך יציב דיו. בעוד כסף עצמה אינה זולה, הסכום המשמש בתהליך היה נמוך מספיק כדי לשמור על עלויות של הטכניקה למטה, החוקרים אומרים.

מטרת הפרויקט היה להשתמש באותו הציוד תוך שיפור הביצועים של ייצור מבוססי סיליקון רגיל באמצעות מדפסת הזרקת דיו עבור המעגלים של מליטה של האסימונים. andquot; פיתחנו מספר מעגלים אלקטרוניקה עם מדפסת הזרקת דיו, הרבה פעמים נאלצנו להוסיף שבב משטח המכשיר הנטען (SMD) כדי להגיע אל המטרות, אומר חוויאר במקום כליאתו, חבר צוות המחקר ב אוניברסיטה של ברצלונה. "הגישה שלנו היה להשתמש באותו המחשב עבור מליטה שבו נעשה שימוש עבור המעגל המודפס".

? איך הם עשו את זה

בשיטה מליטה, טיפות דיו כסף הופקדו בקרבת האזור החופף בין הידיות התקן SMD הנתיבים מוליך תחתון המודפס. הדיו אז זרמו דרך הממשק מאת נימיות. זה עבד כמו ספוג כמו חללים קטנים נספג הנוזל ומאפשר נוזל ישורטטו ממשטח.

ננו-חלקיק כסף (AgNP) דיו יש מוליכות חשמלית גבוהה לאחר תהליך תרמי בטמפרטורות נמוכות מאוד, החוקרים הצליחו ליצור את הקישוריות מוליך חשמל גבוהה במהלך התהליך. חוקרים הצליחו ליצור מעגל היברידי גמיש אינטליגנטי על נייר איפה שונות SMDs שבו נאספו על ידי AgNP דיו.

הפיתוח עשויות להיות השלכות עבור יישומים עתידיים. "אנו מאמינים כי העבודה שלנו לשפר את תגי ה-RF [תדר רדיו] קיים, להגביר לקדם אריזה חכמה, לשפר לביש אלקטרוניקה, אלקטרוניקה גמישה, נייר אלקטרוניקה. התוצאות שלנו לגרום לנו להאמין שהכל אפשרי," אומר Arrese.


זוג:Cambrios להאיץ ננו-חוט כסף האימוץ באופן גלובלי עם היצירה של סין קאם הבא:אלקטרוניקה מודפסת: RFID חיישן פלטפורמה גמישה סרטים פונקציונליים לעיבוד אוטומטי